Mercedes-Benz bouwt fabriek in Hongarije
Woensdag 18 juni 2008 - Het Duitse autoconcern Daimler trekt 800 miljoen euro uit voor de bouw van een nieuwe fabriek in omgeving van Kecskemét. Dat maakte het moederbedrijf van Mercedes-Benz woensdag bekend, aldus De Financiële Telegraaf. Het is de eerste fabriek van Daimler in Oost-Europa. De productie moet in 2012 beginnen en er komen 2500 mensen te werken.
Met de nieuwe fabriek wil Daimler zijn productiecapaciteit voor compacte auto's uitbreiden. Ook wil Daimler profiteren van de lagere loonkosten in Hongarije. Daimler bekeek ook de mogelijkheid van een vestiging in Roemenië en Polen, maar gaf uiteindelijk de voorkeur aan Hongarije.
Daimler maakte verder bekend 600 miljoen euro te investeren in zijn fabriek in Rastatt. Daar worden de compacte Mercedes-Benz A-klasse en B-klasse gebouwd. Daimler is van plan twee nieuwe compacte auto's op de markt te brengen, waarmee het aanbod wordt uitgebreid tot vier modellen. Het autobedrijf wil daarmee de dominantie van BMW op de markt voor luxe auto's bevechten.
>>>> Bron: DFT