Verlenging autosnelweg M3 van start
Maandag 25 januari 2010 - De Hongaarse ontwikkelaar voor infrastructuur heeft de aanleg van autosnelweg M3 tussen Nyíregyháza en Vásárosnamény gegund aan het consortium Colas Hungária. Voor HUF 32 miljard (€ 120 miljoen) bouwt dit consortium een snelwegtraject van 34 kilometer tussen Nyíregyháza en hoofdweg 49. Dit is de goedkoopste aanbesteding sinds jaren en daardoor een meevaller voor de Hongaarse overheid. De bouw van de weg start zeer binnenkort.
Het tweede deel van de autosnelweg tussen hoofdweg 49 en Vásárosnamény was lang onderwerp van discussie. Het parlement bemoeide zich met de vraag of dit deel nu als autoweg of als snelweg zou moeten worden uitgevoerd. Deskundigen twijfelden aan het nut om hier een snelweg aan te leggen vanwege het geringe aantal verwachte verkeersbewegingen.
Uiteindelijk is besloten op dit 15 kilometer lange traject toch een autosnelweg aan te leggen. De voorbereiding van het plan voor dit deel zal tegelijk met de start van de bouw voor het eerste deel aanvangen.
Van de totale investering wordt 85 procent gedekt door EU fondsen. Het eerste deel van de weg zal naar verwachting half december 2011 voor het verkeer worden opengesteld.
| >>>> Auteur: | AW |
| >>>> Bron: | NIF |