Druk op Gyurcsány Ferenc van binnenuit neemt toe
Woensdag 28 november 2007 - Kwam het afgelopen jaar de druk op premier Gyurcsány Ferenc vanuit de bevolking en vanuit de oppositiepartijen, dan lijkt nu ook de druk vanuit zijn eigen geledingen toe te nemen. Partijleden ventileren steeds vaker naar de pers dat zij van mening zijn dat de premier het conflict minder moet opzoeken en meer de focus moet leggen bij bestaande initiatieven tegenover het steeds zoeken naar nieuwe. Critici binnen de partij stellen dat het verdelen van taken binnen de partij noodzakelijker is dan lezingen door slechts één persoon.
De ononderbroken kritiek van binnen de Socialistische Partij (MSzP) is een nieuw fenomeen.
Ook partijlid en parlementsvoorzitter, Katalin Szili, had scherpe woorden voor de premier. In 2005 was zij één van de twee genomineerde voor het presidentschap van Hongarije. Een stemming die ze nipt verloor.
In een artikel in de Magyar Nemzet stelde ze dat ‘vroeger of later het moment van de waarheid zal komen ...'. Daarmee doelde ze uiteraard op de leugens van Gyurcsány en zijn partijleden voor de verkiezingen van 2006.
In hetzelfde stuk noemt ze de door de regering genomen maatregelen om het overheidstekort te beteugelen ‘een doodlopende straat' en stelt dat MSzP zich te vaak schuldig maakt aan populisme.
Szili's kritiek is hard aangekomen binnen de partij, maar het is slechts één van de vele uitingen van ongenoegen binnen de partij.
Welke rol Szili voor zichzelf ziet laat zich raden, velen zeggen dat haar ster rijzende is in de Hongaarse politiek, al twijfelen anderen aan haar charisma.
| >>>> Bronnen | Budapest Sun |
| MTI |