Hongaarse Barok herleeft bij het Hongaars Muziektheater
Donderdag 11 juni 2009 - Het Hongaars Muziektheater (Tournee Nederland: 12-14 juni) bestaande uit Júlia Bucz, Edina Csüllög, Lajos Jeremiás en Márta Horváth brengt een mengeling van Hongaarse etnische muziek, zang en poppentheater. Het zijn intieme, 'pure' voorstellingen, waarvan de toeschouwers intens genieten, ook wie geen Hongaars verstaat!
Hun nieuwste project is een voorstelling in het teken van Joseph Haydn, de componist die van 1766 tot 1790 op Kasteel Esterháza in
werkzaam was als componist en kapelmeester van vorst Miklós Esterháza, de 'Prachtlievende'. Dit jaar is het de tweehonderdste sterfdag van Haydn en internationaal het Haydn-jaar.
Deze week is het Hongaarse Muziektheater aan hun Nederlandse toernee begonnen van: zij spelen nog vanavond vrijdag 12 juni in Friesland (Aldtsjerk-Oudkerk), zaterdag 13 juni in Zwaanshoek in de regio Haarlem en zondag 14 juni in Oosterbeek bij Arnhem. Op 12 en 13 juni worden er opnamen gemaakt door de Hongaarse televisiezender Duna TV.
Warm aanbevolen!
| >>>> Meer info | www.hongaarsconcert.nl |
| >>>> Agenda en entree-info | lees hier verder... |